ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ
ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.)
ΙΟΥΛΙΟΣ 2016
Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:

Sergei Popov (Ρωσία)

Γενικός Γραμματέας:

Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γραμματέας:

Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)

Ταμίας:

Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)

Σύμβουλοι:

Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα), Καθ. Valery Alexeev (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.

Jaroslav Nilov (Ρωσία)
Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)
Vasil Antonov (Βουλγαρία)
Joseph Iskander (Σουδάν)
Andrejs Klementievs (Λετονία)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας
  • Επιτροπή Οικονομικών

Πρόεδρος: Jaroslav Nilov (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)
Μέλη: Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Επιτροπή Κανονισμού

Πρόεδρος: Petru Andea (Ρουμανία)
Εισηγητής: Ghassan Moukheiber (Λίβανος)
Μέλη:Eugenio Tuma (Χιλή)
Drago Kalabic (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)

  • Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Πρόεδρος:Vangjel Dule (Αλβανία)
Εισηγητής : Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)
Μέλη: Mkrtich Minasyan (Αρμενία)
Eugenio Tuma (Χιλή)
Miron Ignat (Ρουμανία)
Tereza Yassa (Σουδάν)

  • Επιτροπή Πολιτισμού

Πρόεδρος: Aragats Akhoyan (Αρμενία)
Εισηγητής: Aleksander Čotrić (Σερβία)
Μέλη: Valeri Korb (Εσθονία)
Genc Pollo (Αλβανία)
Atef Kawar (Ιορδανία)
Riad Rahal (Λίβανος)
Sergey Scheblygin (Ρωσία)

  • Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής

Πρόεδρος: Sergey Scheblygin (Ρωσία)
Εισηγητής: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)
Μέλη: Andres Zottos (Αργεντινή)
Sergejs Mirskis (Λετονία)
Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Efstathia Booras (ΗΠΑ)
Atef Kawar (Ιορδανία)
Drago Kalabic (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)
Emilo Labudovic (Μαυροβούνιο)
Dmitry Sablin (Ρωσία)

  • Επιτροπή ΜΜΕ

Πρόεδρος: Vladimir Velman (Εσθονία)
Εισηγητής: Michal Tomas Kaminski (Πολωνία)
Μέλη: Efstathia Booras (ΗΠΑ)
Michail Markelov (Ρωσία)
Volen Siderov (Βουλγαρία)

  • Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας

Πρόεδρος: Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Εισηγητής: Sergejs Mirskis (Λετονία)
Μέλη: Gleb Shchegelskiy (Καζακστάν)
Dorel Covaci (Ρουμανία)
Robert Halef (Σουηδία)
Priit Sibul (Εσθονία)

  • Επιτροπή Παιδείας

Πρόεδρος: Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Εισηγητής: Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)
Μέλη: Andrey Naumoivich (Λευκορωσία)
Reda Haddad (Ιορδανία)
Sergey Obukhov (Ρωσία)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο

Επικεφαλής: Ιωάννης Αμανατίδης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Tom Katsiantonis (Η.Π.Α.)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Διακοινοβουλευτική Συνέλευση της Ευρασιατικής Οικονομικής Κοινότητας

Επικεφαλής: Artour Platonov (Καζακστάν)
Εισηγητής: Tamas Turgyan (Ουγγαρία)
Μέλη: Sergey Obukhov (Ρωσία)
Andres Zottos (Αργεντινή)
Andrey Naumovich (Λευκορωσία)
Gleb Shchegelskiy (Καζακστάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Mkrtych Minasyan (Αρμενία)
Emilo Labudovic (Μαυροβούνιο)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας

Επικεφαλής: Andrey Naumoivich (Λευκορωσία)
Εισηγητής: Zhorzhik Abramian (Ιράν)
Μέλη: Vladimir Velman (Εσθονία)
Sergey Scheblygin (Ρωσία)
Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

Related Articles

Back to top button