titlegreek

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.)

by / Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.) / 935 View / 07/07/2018

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

 
Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:

Sergei Gavrilov (Ρωσία)

Γενικός Γραμματέας:

Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας:

Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)

Ταμίας:

Σταύρος Καλαφάτης (Ελλάδα)

Σύμβουλοι:

Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα),
Alexandr Fomenko (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.

Alexandr Cotric ( Σερβία)
Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Eugeniusz Czykwin (Πολωνία)
Dmitry Sablin (Ρωσία)
Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Hany Naguib (Αίγυπτος)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας
  • Επιτροπή Οικονομικών

Πρόεδρος: Dmitry Vyatkin (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Καλαφάτης (Ελλάδα)
Μέλη: Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Επιτροπή Κανονισμού

Πρόεδρος: Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Εισηγητής: Dan-Răzvan Rădulescu (Ρουμανία)
Μέλη:

  • Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Πρόεδρος: Vangjel Dule (Αλβανία)
Εισηγητής : Ευανθία Σάββα (Κύπρος)
Μέλη:

  • Επιτροπή Πολιτισμού

Πρόεδρος: Ivan Sukharev (Ρωσία)
Εισηγητής: Andrejs Klementievs (Λετονία)
Μέλη:

  • Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής

Πρόεδρος: Konstantin Zatulin (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Καλαφάτης (Ελλάδα)
Μέλη:

  • Επιτροπή ΜΜΕ

Πρόεδρος: Milen Mihov (Βουλγαρία)
Εισηγητής: Natalia Malleus (Εσθονία)
Μέλη:

  • Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας

Πρόεδρος: Elie Ferzli (Λίβανος)
Εισηγητής: Tamas Sianos (Ουγγαρία)
Μέλη:

  • Επιτροπή Παιδείας

Πρόεδρος: Alen Simonyan (Αρμενία)

Εισηγητής: Grigore Novac (Μολδαβία)

Μέλη:

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο

Επικεφαλής: Αθανάσιος Δαβάκης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Aleksey Chepa (Ρωσία)
Μέλη:

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας

Επικεφαλής: Gennadiy Davydko (Λευκορωσία)

Εισηγητής: Sergei Simonov (Καζακστάν)

Μέλη:

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με την Κοινοβουλευτική Ένωση του Οργανισμού των κρατών-μελών της Ισλαμικής Συνεργασίας

Επικεφαλής: Joseph Iskander (Σουδάν)
Εισηγητής: Moheeb Salama (Παλαιστίνη)

Μέλη:

  • Επιτροπή για την παρακολούθηση λειτουργίας του Παρατηρητηρίου Θρησκευτικών Διώξεων

Επικεφαλής: Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Strahinja Bulaic (Μαυροβούνιο)

  • Ομάδα συνεργασίας με το Διεθνές Δίκτυο Καθολικών Νομοθετών (ICLN)

ICLN: Επικεφαλής: κ. Lucas Mandl, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Αυστρία
Μέλη: κ. György Hölvényi, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Ουγγαρία
κ. Martijn van Helvert, Μέλος του Κοινοβουλίου της Ολλανδίας

Δ.Σ.Ο.: Επικεφαλής: κ. Λευτέρης Χριστοφόρου, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Κύπρο:
Μέλη: Αθανάσιος Δαβάκης (Ελλάδα)
κ. Aleksey Chepa, Μέλος της Ρωσικής Κρατικής Δούμα

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30