titlegreek

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.) 2019

by / Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.) 2019 / 791 View / 07/07/2018

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

 
Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:

Sergei Gavrilov (Ρωσία)

Γενικός Γραμματέας:

Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας:

Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)

Ταμίας:

Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)

Σύμβουλοι:

Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα),
Καθ. Valery Alexeev (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.

Dmitry Sablin (Ρωσία)
Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Alen Simonyan (Αρμενία)
Dan-Răzvan Rădulescu (Ρουμανία)
Joseph Iskander (Σουδάν)
Strachinja Bulaic (Μαυροβούνιο)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας
  • Επιτροπή Οικονομικών

Πρόεδρος: Dmitry Vyatkin (Ρωσία)
Εισηγητής: Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)
Μέλη: Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Επιτροπή Κανονισμού

Πρόεδρος: Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Εισηγητής: Elie Ferzli (Λίβανος)
Μέλη: Darko Banjac (Βοσνία Ερζεγοβίνη)

  • Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Πρόεδρος: Vangjel Dule (Αλβανία)
Εισηγητής : Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)
Μέλη: Tereza Yassa (Σουδάν)
Vasile Axinte (Ρουμανία)
Wael Rzouq (Ιορδανία)
Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Abdullah Zureigat (Ιορδανία)

  • Επιτροπή Πολιτισμού

Πρόεδρος: Ivan Sukharev (Ρωσία)
Εισηγητής: Andrejs Klementievs (Λετονία)
Μέλη: Genc Pollo (Αλβανία)
Velislava Krasteva (Βουλγαρία)
Aleksandr Cotric (Σερβία)

  • Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής

Πρόεδρος: Konstantin Zatulin (Ρωσία)
Εισηγητής: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)
Μέλη: Ada Marshania (Γεωργία)
Dan-Răzvan Rădulescu (Ρουμανία)
Darko Banjac (Βοσνία – Ερζεγοβίνη)
Vasil Antonov (Βουλγαρία)
Vangjel Dule (Αλβανία)

  • Επιτροπή ΜΜΕ

Πρόεδρος: Milen Mihov (Βουλγαρία)
Εισηγητής: Irina Rozova (Λιθουανία)
Μέλη: Dan-Răzvan Rădulescu (Ρουμανία)

Aleksandr Cotric (Σερβία)

  • Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας

Πρόεδρος: Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Εισηγητής: Priit Sibul (Εσθονία)
Μέλη: Cristina Dinu (Ρουμανία)
Iveta Tonoyan (Αρμενία)
Dora Hristova (Βουλγαρία)

  • Επιτροπή Παιδείας

Πρόεδρος: Priit Sibul (Εσθονία)

Εισηγητής: Alexandr Cotric (Σερβία)

Μέλη: Wael Rzouq (Ιορδανία)

Genc Pollo (Αλβανία)
Hany Naguib (Αίγυπτος)
Gurgen Bagdasaryan (Αρμενία)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο

Επικεφαλής: Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Nicolae Neagu (Ρουμανία)
Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας

Επικεφαλής: Tamara Krasovskaya (Λευκορωσία)

Εισηγητής: Ivan Sukharev (Ρωσία)

Μέλη: Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με την Κοινοβουλευτική Ένωση του Οργανισμού των κρατών-μελών της Ισλαμικής Συνεργασίας

Επικεφαλής: Abdullah Zureigat (Ιορδανία)
Εισηγητής: Robert Halef (Σουηδία)

Μέλη: Zhorzhik Abramian (Ιράν)
Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)
Tereza Yassa (Σουδάν)

  • Επιτροπή για την παρακολούθηση λειτουργίας του Παρατηρητηρίου για τη παραβίαση ανθρωπίνων δικαιωμάτων

Επικεφαλής: Aleksandr Cotric (Σερβία)
Μέλος: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)

  • Ομάδα συνεργασίας με το Διεθνές Δίκτυο Καθολικών Νομοθετών (ICLN)

ICLN: Επικεφαλής: κ. Lucas Mandl, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Αυστρία
Μέλη: κ. György Hölvényi, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Ουγγαρία
κ. Martijn van Helvert, Μέλος του Κοινοβουλίου της Ολλανδίας

Δ.Σ.Ο.: Επικεφαλής: κ. Λευτέρης Χριστοφόρου, Μέλος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου από την Κύπρο:
Μέλη: κ.Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα), Μέλος του Ελληνικού Κοινοβουλίου
κ. Aleksey Chepa, Μέλος της Ρωσικής Κρατικής Δούμα

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30