titlegreek

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.) ΙΟΥΝΙΟΣ 2018

by / Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.) ΙΟΥΝΙΟΣ 2018 / 115 View / 07/07/2018

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:

Sergei Gavrilov (Ρωσία)

Γενικός Γραμματέας:

Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γενικός Γραμματέας:

Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)

Ταμίας:

Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)

Σύμβουλοι:

Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα),
Καθ. Valery Alexeev (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.

Dmitry Sablin (Ρωσία)
Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Artashes Geghamyan (Αρμενία)
Matei Adrian Dobrovie (Ρουμανία)
Joseph Iskander (Σουδάν)
Strachinja Bulaic (Μαυροβούνιο)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας
  • Επιτροπή Οικονομικών

Πρόεδρος: Dmitry Vyatkin (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)
Μέλη: Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Επιτροπή Κανονισμού

Πρόεδρος: Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Εισηγητής: (Λίβανος)
Μέλη:Darko Banjac (Βοσνία Ερζεγοβίνη)

  • Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Πρόεδρος:Vangjel Dule (Αλβανία)
Εισηγητής : Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)
Μέλη: Tereza Yassa (Σουδάν)
Vasile Axinte (Ρουμανία)
Wael Rzouq (Ιορδανία)
Mamouka Chikovani (Γεωργία)
Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)
Robert Halef (Σουηδία)
Abdullah Zureigat (Ιορδανία)

  • Επιτροπή Πολιτισμού

Πρόεδρος: Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)
Εισηγητής: Andrejs Klementievs (Λετονία)
Μέλη: Genc Pollo (Αλβανία)
Velislava Krasteva (Βουλγαρία)
Aleksandr Cotric (Σερβία)

  • Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής

Πρόεδρος: Konstantin Zatulin (Ρωσία)
Εισηγητής: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)
Μέλη: Ada Marshania (Γεωργία)
Matei Adrian Dobrovie (Ρουμανία)
Darko Banjac (Βοσνία – Ερζεγοβίνη)
Vasil Antonov (Βουλγαρία)
Sotiris Delis (Σουηδία)
Vangjel Dule (Αλβανία)

  • Επιτροπή ΜΜΕ

Πρόεδρος: Volen Siderov (Βουλγαρία)
Εισηγητής: Irina Rozova (Λιθουανία)
Μέλη: Matei Adrian Dobrovie (Ρουμανία)
Aleksandr Cotric (Σερβία)

  • Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας

Πρόεδρος: Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Εισηγητής: Priit Sibul (Εσθονία)
Μέλη: Cristina Dinu (Ρουμανία)
Vardan Ghukasyan (Αρμενία)
Dora Hristova (Βουλγαρία)

  • Επιτροπή Παιδείας

Πρόεδρος: Vladimir Velman (Εσθονία)
Εισηγητής: Sergejs Mirskis (Λετονία)
Μέλη: Wael Rzouq (Ιορδανία)
Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο

Επικεφαλής: Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Nicolae Neagu (Ρουμανία)
Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Διακοινοβουλευτική Συνέλευση της Ευρασιατικής Οικονομικής Κοινότητας

Επικεφαλής: Ivan Sukharev (Ρωσία)
Εισηγητής: Sotiris Delis (Σουηδία)
Μέλη:

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας

Επικεφαλής: Tamara Krasovskaya (Λευκορωσία)
Εισηγητής: Valery Korb (Εσθονία)
Μέλη: Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με την Κοινοβουλευτική Ένωση του Οργανισμού των κρατών-μελών της Ισλαμικής Συνεργασίας

Επικεφαλής: Abdullah Zureigat (Ιορδανία)
Εισηγητής: Robert Halef (Σουηδία)
Μέλη: (Λίβανος)
Zhorzhik Abramian (Ιράν)
Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)
Tereza Yassa (Σουδάν)

  • Επιτροπή για την παρακολούθηση λειτουργίας του Παρατηρητηρίου για τη παραβίαση ανθρωπίνων δικαιωμάτων

Επικεφαλής: Aleksandr Cotric (Σερβία)
Μέλος: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30