titlegreek

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ

by / Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ / 139 View / 10/07/2017

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30

ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ
ΤΗΣ ΔΙΑΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗΣ ΟΡΘΟΔΟΞΙΑΣ (Δ.Σ.Ο.)
Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης:

Sergei Popov (Ρωσία)

Γενικός Γραμματέας:

Ανδρέας Μιχαηλίδης (Ελλάδα)

Αναπληρωτής Γραμματέας:

Αθανάσιος Μπούρας (Ελλάδα)

Ταμίας:

Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)

Σύμβουλοι:

Δρ. Κώστας Μυγδάλης (Ελλάδα),
Καθ. Valery Alexeev (Ρωσία)

Διεθνής Γραμματεία Δ.Σ.Ο.

Sergey Gavrilov (Ρωσία)
Άγγελος Βότσης (Κύπρος)
Zakaria Kutsnashvili (Γεωργία)
Vasil Antonov (Βουλγαρία)
Joseph Iskander (Σουδάν)
Andrejs Klementievs (Λετονία)

Επιτροπές Διεθνούς Γραμματείας
  • Επιτροπή Οικονομικών

Πρόεδρος: Dmitry Vyatkin (Ρωσία)
Εισηγητής: Σταύρος Αραχωβίτης (Ελλάδα)
Μέλη: Ηλίας Μυριάνθους (Κύπρος)

  • Επιτροπή Κανονισμού

Πρόεδρος: Matei Adrian Dobrovie (Ρουμανία)
Εισηγητής: Ghassan Moukheiber (Λίβανος)
Μέλη:Eugenio Tuma (Χιλή)
Darko Banjac (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)

  • Επιτροπή Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων

Πρόεδρος:Vangjel Dule (Αλβανία)
Εισηγητής : Μάξιμος Χαρακόπουλος (Ελλάδα)
Μέλη: Eugenio Tuma (Χιλή)
Tereza Yassa (Σουδάν)
Vasile Axinte (Ρουμανία)

  • Επιτροπή Πολιτισμού

Πρόεδρος: Atashes Geghamyan (Αρμενία)
Εισηγητής: Aleksander Čotrić (Σερβία)
Μέλη: Valeri Korb (Εσθονία)
Genc Pollo (Αλβανία)
Wael Rzouq (Ιορδανία)
Riad Rahal (Λίβανος)
Velislava Krasteva (Βουλγαρία)

  • Επιτροπή Διεθνούς Πολιτικής

Πρόεδρος: Konstantin Zatulin (Ρωσία)
Εισηγητής: Ευανθία Σάββα (Κύπρος)
Μέλη: Andres Zottos (Αργεντινή)
Sergejs Mirskis (Λετονία)
Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Wael Rzouq (Ιορδανία)
Darko Banjac (Βοσνία & Ερζεγοβίνη)
Matei Adrian Dobrovie (Ρουμανία)
Atashes Geghamyan (Αρμενία)

  • Επιτροπή ΜΜΕ

Πρόεδρος: Vladimir Velman (Εσθονία)
Εισηγητής: Michal Tomas Kaminski (Πολωνία)
Μέλη: Volen Siderov (Βουλγαρία)

  • Επιτροπή Κοινωνικών Υποθέσεων, Οικογένειας και Μητρότητας

Πρόεδρος: Moheeb Salama (Παλαιστίνη)
Εισηγητής: Sergejs Mirskis (Λετονία)
Μέλη: Gleb Shchegelskiy (Καζακστάν)
Robert Halef (Σουηδία)
Priit Sibul (Εσθονία)
Cristina Dinu (Ρουμανία)

  • Επιτροπή Παιδείας

Πρόεδρος: Κώστας Κωνσταντίνου (Κύπρος)
Εισηγητής: Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)
Μέλη: Andrey Naumoivich (Λευκορωσία)
Abdallah Zureikat (Ιορδανία)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με το Παναφρικανικό Κοινοβούλιο

Επικεφαλής: Ιωάννης Σαρακιώτης (Ελλάδα)
Εισηγητής: Theodore Ssekikubo (Ουγκάντα)
Μέλη: Joseph Iskander (Σουδάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)
Nicolae Neagu (Ρουμανία)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Διακοινοβουλευτική Συνέλευση της Ευρασιατικής Οικονομικής Κοινότητας

Επικεφαλής: Ivan Sukharev (Ρωσία)
Εισηγητής: Tamas Turgyan (Ουγγαρία)
Μέλη: Andres Zottos (Αργεντινή)
Andrey Naumovich (Λευκορωσία)
Gleb Shchegelskiy (Καζακστάν)
Barthelemy Tshiongo (Λαϊκή Δημοκρατία του Κογκό)

  • Συντονιστική Επιτροπή Συνεργασίας με τη Κοινοβουλευτική Συνέλευση Ένωσης Ρωσίας – Λευκορωσίας

Επικεφαλής: Andrey Naumoivich (Λευκορωσία)
Εισηγητής: Zhorzhik Abramian (Ιράν)
Μέλη: Vladimir Velman (Εσθονία)
Strachinja Bulaich (Μαυροβούνιο)

Για να δείτε καλύτερα αλλά και να εκτυπώσετε το παρόν κείμενο επιλέξτε εδώ. pdf30